Обяснени основи на отглеждането на лозя

Кореновата система се покрива с влажен, чист, речен пясък, който периодично трябва да се навлажнява. Ако не се разполага с пясък е възможно корените да се покрият и с влажна почва.

За сведение на лозарите, дисковата брана не е за всяко лозе. Тя е редно да се използва само, когато е необходимо интензивно да се разтрошава почвата, защото иначе с нея много силно се уплътнява плодорният слой.

Зрелият летораст, развит от горното око на чепа, се отрязва с част от стария чеп, а долният се реже на нов чеп с две очи. Раните се правят само от вътрешната страна на рамената. За ориентир горното око на новия чеп трябва да бъде обърнато към центъра на лозата.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

/ лозя Аминокиселини Хоби торове Водоразтворими торове Водоразтворими торове

Подложката трябва напълно да се почисти от всички вегетативни части – листа, мустачета, реси.

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Време за него е, когато дойде стадия на узряване на гроздето.

Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

Лозата може да се отглежда на различни почви, включително и на такива, където другите култури се развиват слабо. Най-подходящи обаче са дълбоките, рохкави, бързо затоплящи се почви.

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

Доц. д-р инж. Ангел Трифонов, Аграрен университет – Пловдив

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Обяснени основи на отглеждането на лозя”

Leave a Reply

Gravatar